KUP BiH: Željo bez golova, Krupa sigurna

Ex-Yu lige 11. apr 201819:59 > 20:11
Getty Images/Laurence Griffiths

Fudbaleri Krupe slavili su u prvoj polufinalnoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine protiv ekipe Zvijezde iz Brgula 4:0.

Gosti su pitanje pobednika rešili već u prvih 45 minuta, a najzaslužniji za ubedljiv trijumf bio je Nusmir Fajić, koji je postigao het-trik.

Fajić se u listu strelaca upisao u šestom, 10. i 34. minutu, a tačku na pobedu Krupe stavio je srpski fudbaler Nemanja Mirosavljević u 45. minutu.

Fudbaleri Željezničara i Slobode odigrali su nerešeno bez golova u prvom polufunalnom duelu Kupa Bosne i Hercegovine.

Gosti su na Grbavici bili bolji u prvom poluvremenu, a najbolju priliku u 13. minutu imao je Bekić.

U nastavku je domaćin zaigrao angažovanije, mada nije bilo previše uzbuđenja pred golom Slobode. Gosti su imali najbolju priliku i u nastavku utakmice, kada je posle akcije Terzića i Mijića glavom preko gola šutirao Smajić.

Željo je do kraja pokušavao da dođe do prednosti, ali nije uspeo, tako da će odluka o drugom finalisti Kupa pasti u Tuzli sledeće srede.

Revanš dueli polufinala Kupa BiH na programu su za sedam dana.