Željo bolji od šampiona, ubedljiv Široki Brijeg

Ex-Yu lige 5. avg 201823:01 > 23:03
N1

U nedelju je komplatirano treće kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Derbi kola odigran je u Sarajevu gde je Željezničar bio bolji od aktuelnog šampiona Zrinjskog.

Željezničar je ugostio Zrinjski i slavio sa 2:0, za drugu pobedu u sezoni, dok je mostarskom timu ovo prvi poraz.

Golove je za Sarajlije postigao Sulejman Krpić u razmaku od samo četiri minuta pred kraj prvog poluvremena.

Široki Brijeg je bio izuzetno ubedljiv protiv Čelika u slavio sa 6:0. Bagarić je postigao dva gola, a mrežu tima iz Zenice tresli su i Čabraja, Begonja, Barišić i Jurić.

Sarajevo je slavilo na gostovanju Slobodi. Jedini gol u Tuzli postigao je Velkoski. Sloboda je od 56. minuta igrala sa desetoricom igrača nakon što je crveni karton dobio Vasiljević.

GOŠK Gabela i Zvijezda 09 odigrali su nerešeno, 2:2.

Asentić je doneo prednost Zvijezdi u 18. minutu, a nepun minut kasnije Ramić je pogodio za izjednačenje. Tim iz Stanišića je do novog vođstva stigao golom Osmanagića u 37. minutu, a za konačnih 2:2 strelac je u finišu prvog poluvremena bio Raguz.