15.09.2018 | 22:17

Nula u hercegovačkom derbiju, Sarajevo čuva čelo

U hercegovačkom derbiju u okviru 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigranom u Mostaru između Zrinjskog i Širokog Brijega - nije bilo pobjednika.

zrinjski

HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog i Širokog Brega igrali su bez golova u hercegovačkom derbiju koji je odigran u okviru devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Dve ekipe iz gornjeg dela tabele u tom susretu imale su svoje šanse, ali su mreže tokom svih 90 minuta mirovale.

U prvih 45 minuta dominirao je Zrinjski koji je pobedom mogao da se izjednači sa prvoplasiranim Sarajevom, međutim, odbrana Širokog bila je na visini zadatka. I u drugom poluvremenu vladala je slična slika, ali je na kraju bilo 0:0.

Zrinjski je ostao na poziciji broj tri sa osvojenih 16 bodova, a Široki je poziciju ispod sa 14. Na prvom mestu je Sarajevo sa 18, a Željezničar drugi sa 17 i utakmicom manje.

Nekoliko sati ranije, Sarajevo je pobedilo Tuzla City sa 2:0 na „Koševu“ golovima Anela Hebibovića i Harisa Handžića.

U jedinom preostalom meču odigranom u subotu, Zvijezda i Krupa su remizirale 0:0.