19.09.2018 | 21.57 > 22:23

Kup BiH: Ispao Željo, četvorka Radnika

Odigrani su mečevi šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine. Favoriti su uglavnom opravdali ulogu favorita, ali je Željezničar u derbiju runde ispao od Širokog Brijega.

lopta

Getty Images/Joern Pollex

Četvrtoplasirana ekipa Premijer lige dočekala je lidera. Sarajevski premijerligaš slavio je na ovom terenu pre dve nedelje lako 3:0, ali sada je priča bila drugačija. Kožul je u 29. minutu doveo domaćina u vođstvo. Posle toga igrači Širokog disciplinovano su čuvali vođstvo, prepustili loptu gostima i čekali šansu. Dočekali su je u 53. minutu kada je Kvesić povisio na 2:0. Željezničar nije uspeo do kraja ozbiljnije da ugrozi domaćina, koji je zasluženo izborio plasman u osminu finala.

U Mostaru je bio praznik fudbala. Prvo je nekadašnji jugoslovenski velikan Velež, koji sada igra u drugom rangu, dočekao Sarajevo. Gosti su slavili golom Velikoskog u 58. minutu.

Radnik iz Bjeljine bio je uspešan u gostima protiv Kozare 4:1, kao i banjalučki Borac u Modriči 3:1, dok je Leotar ispao u gostima od Mladosti iz Kikača 3:2.

Ostali rezultati: Čelik - Krupa 1:2, Igman - Rudar Prijedor 0:2, Metalege - Sloboda 0:1, Moševac - Kakanj 1:1 (Kakanj dobio na penale), Pobjeda - Zvijezda Gradačac 1:3, Sloga Crnjelovo - Slavija 4:0, TOSK Tešanj - Goražde 3:0, Tuzla Siti - Zrinjski 0:0 (Zrinjski prošao na penale), Visoko - GOŠK Gabela 1:2, Zvijezda 09 - Mladost DK 1:0.