David Ramos, Getty Images

27.09.2018 | 02.49

Šest mečeva - pet golova, Sarajevo na +2

Fudbaleri Željezničara i Slobode odigrali su bez golova na Grbavici u meču 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a golova nije bilo ni u komšijskom duelu između Zvijezde 09 i Radnika, kao i u utakmici u Gabeli.

U šest mečava viđeno je samo pet pogodaka, od toga tri u trijumfu Tuzle Siti protiv Krupe 2:1, šampion Zrinjski je slavio minimalnim rezultatom protiv Mladosti golom Nemanje Biblije u 80. minutu, dok je Sarajevo bilo bolje od Širokog Brijega.

U derbiju kola Željezničar je u prvom poluvremenu bio skoro bezopasan po gol gostiju iz Tuzle, koji su u ovom periodu bili mnogo agilniji i konstantno vršili pritisak na poslednju liniju domaćih. U nastavku utakmice Zec je imao dve dobre šanse za tim iz Sarajeva, dok je na drugoj strani Husejinović sredinom ovog dela meča posle solo prodora loše šutirao.

Sarajevo je prvo na tabeli sa 26 bodova, dok po četiri manje imaju Željezničar i Zrinjski.