Derbi Želju, četiri puta 1:0 u PL BiH

Četiri meča 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana su u subotu. Slavili su Sarajevo, Željezničar, Zvijezda 09 i Mladost Doboj Kakanj.

Željezničar

N1

Sarajevo je nastavilo niz pobeda i golom Velkoskog u 61. minutu savladalo Slobodu za 33 osvojena boda, pet više od Željezničara i Zrinjskog.

Derbi kola odigrali su Zrinjski i Željezničar, a slavili su gosti sa minimalnih 1:0. Jedini gol postigao je Sulejman Krpić u 62. minutu meča.

Mladost Doboj Kakanj je kao gost, golom Bahrudina Atajića sa bele tačke, savladala Tuzlu siti.

Istim rezultatom slavila je i Zvijezda 09 protiv GOŠK. Strelac je bio Miljan Govedarica.

Tabelu pogledajte ovde.

Zvijezda 09 uručila Ognjenoviću otkaz bez debija

Bez debija, uz ispadanje tima iz lige - Perica Ognjenović više nije trener Zvijezde 09 iz Stanišića.

Dinamit momci Milana Ribara

Pre 48 godina, 11. juna 1972. fudbaleri Željezničara su ubedljivom pobedom (4:0) nad Partizanom u poslednjem kolu prvenstva SFRJ osvojili prvu, a kasnije će se pokazati i svoju jedinu titulu šampiona Jugoslavije.

Zvanično: Sarajevo šampion, Borac u Evropi, ispao Čelik

Komisija za takmičenje Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine u ponedeljak je i definitivno proglasila završetak Premijer lige. Prvakom je proglašeno Sarajevo, dok će elitno takmičenje napustiti Čelik iz Zenice i Zvijezda iz Ugljevika.

Odluka blizu: Nema fudbala u BiH, Sarajevo šampion

Šampionat BiH u fudbalu gotovo sigurno neće biti nastavljen, a Sarajevo će biti šampion. Ova odluka će najverovatnije biti saopštena u ponedeljak, posle odluke nadležnih institucija Republike Srpske da ne dozvole sportska takmičenja i javna okupljanja do 1. jula.