Michael Regan/Getty Images

03.11.2018 | 15.56 > 15:57

Zvijezda ruši sve pred sobom - Zrinjski pao u Ugljeviku

Odigrane su četiri utakmice 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a najveće iznenađenje je napravila ekipa Zvijezde 09, koja je u Ugljeviku savladala Zrinjski sa 1:0.

Zvijezda 09 - Zrinjski

Printscreen

Jedini strelac ca Zvijezdu protiv aktuelnog šampiona BiH bio je Selmir Mahmutović u 86. minutu. Ekipa iz Stanišića je tako vezala četiri uzastopne pobede, ali je ipak u donjem delu tabele, na 9. mestu sa 17 bodova.

Čelik je u Zenici na "Bilinom polju" pobedio sa 1:0 Radnik iz Bijeljine, a minimalac domaćinu doneo je Ševko Okić u 21. minutu.

Tuzlanska Sloboda je u gostima u Krupi slavila sa 1:0 protiv domaćina, iako je od 54. minutu igrala sa desetoricom, jer je Goran Vukliš dobio drugi žuti karton. Strelac za pobedu Slobode bio je Ivan Baraban u 77. minutu.

Tuzla Siti je sa 2:1 nadigrala GOŠK Gabelu, a svi golovi su viđeni u drugom poluvremenu. Golove za ekipu iz Siminog hana postigli su Edin Murga u 52. i Ivan Kostić u 84. minutu, dok je jedini strelac za GOŠK bio Vedin Kulović u 72. minutu sa penala.

Od 17,00 u velikom derbiju na "Koševu" sastaju se Sarajevo i Željezničar.