Bez pobednika u derbiju, Bilbija Zrinjskom dobeo bod

Ex-Yu lige 10. nov 201819:14 > 19:15
HŠK Zrinjski

Tri duela 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana su u subotu. Derbi Zrinjskog i Sarajeva završen je bez pobednika.

Derbi kola odigrali su u Mostaru Zrinjski i Sarajevo, aktuelni šampion i trenutni lider na tabeli duel su završili bez pobednika – 2:2.

Nemanja Bilbija doneo je prednost Zrinjskom nakon samo 11 minuta igre i uz vođstvo domaćina otišlo se na odmor.

U 61. minutu Sarajevo dolazi do izjednačenja sa penala. Siguran izvođač najstroe kazne bio je Velkoski.

Samo deset minuta kasnije, Sarajevo dolazi do preokreta preko Adukora.

Ipak, Zrinjski nije odustajao i to mu se isplatilo u 81. minutu kada Bilbija drugim golom Mostarcima donosi bod.

Sarajevo sa 37 bodova ostaje prvo na tabeli, Zrinjski ima pet bodova manje, a Željezničar ima 28 bodova i meč manje.

Zvijezda 09 je došla do četvrte vezane pobede, pete u sezoni i slavila sa 2:0 protiv Čelika. Istovetnim rezultatom je Mladost Doboj Kakanj slavila protiv Radnika iz Bijeljine.