Šok na Grbavici: Novajlija u ligi nadigrao Željezničar

FK Željezničar

Kompletirano je 17. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Fudbaleri Tuzla sitija šokirali su Željezničar u Sarajevu, slavio je GOŠK, kao i Široki Brijeg.

Printscreen

Fudbaleri Željezničara doživeli su treći vezani poraz, ovoga puta je u Sarajevu bolja bila Tuzla siti koja je slavila sa 3:2.

Zanimljiv meč odigrala su dva tima, a novajlija u ligi pokazao je da nema straha i da je došao da se nadigrava.

Ivan Kostić je Tuzla sitiju doneo prednost nakon 20 minuta igre sa bele tačke, a do poluvremena Željezničar je preokrenuo golovima Filipa Jazvića u 32. i Sulejmana Krpića u 41. minutu.

Ipak, gosti se nisu predali i nastavili su da napadaju u nastavku.

U 58. minutu preko Voja Ubiparipa Tuzla dolazi do izjednačenja da bi Ajdin Nukić postao heroj svog tima u 71. minutu kada je postigao gol za pobedu, treću vezanu, a petu u sezoni.

GOŠK je u Gabeli sa 1:0 slavio protiv Krupe, a Široki Brijeg je istovetnim rezultatom slavio u Tuzli protiv Slobode.