24.11.2018 | 19.07

Željo posrće, Zrinjski jedini prati Sarajevo

Fudbaleri Krupe naneli su Željezničaru četvrti poraz zaredom, pošto su slavili na svom terenu rezultatom 2:1 u okviru 18. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

FK Krupa, FK Željezničar

sport klub

Domaći tim je do vođstva doveo Ivan Crnov u 14. minutu, a odgovor Želja stigao je u Sulejmana Krpića skoro sat vremena kasnije. U 82. minutu Almir Aganspahić je postigao gol za trijumf Krupe, a nedugo zatim gosti su ostali sa igračem manje na terenu, pošto je Miloš Bakrač zaradio crveni karton.

Željezničar je posle novog poraza posustao u borbi sa Sarajevom i Zrinjskim, pošto na trećem mestu ima 28 bodova, devet manje od vodećeg, koji ima utakmicu manje. Krupa je na samom začelju sa 15 bodova.

S druge strane, Zrinjski je slavio na gostovanju Tuzla Sitiju 2:1 zahvaljujući autogolu Dejana Sirnovića u nadoknadi vremena. Prethodno je Edin Rustemović doveo šampiona u vođstvo u 21. minutu, a Stefan Vukmirović je dao nadu Tuzli, koja drži šesto mesto na tabeli. Nermin Crnkić je u redovima domaćeg tima zaradio isključenje u poslednjem minutu regularnog dela susreta.

U jedinoj preostaloj utakmici odigranoj u subotu Mladost je pobedila Čelik u Zenici rezultatom 3:0.