Michael Regan/Getty Images

25.11.2018 | 16.53 > 17:04

Sarajevu dovoljno pola sata, čuvaju vrh tabele

FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva slavili su na stadionu "Asim Ferhatović Hase" protiv Zvijezde 09 iz Ugljevika rezultatom 3:1 i na taj način održali prednost od pet poena na vrhu tabele Premijer lige BiH nakon kompletiranog 18. kola.

Sarajevo

FK Sarajevo

Sarajevo

Timu iz prestonice bilo je potrebno prvih 30 minuta da bi rešili pitanje pobednika - prvo je u 15. minutu hrvatski vezista Benjamin Tatar doveo Sarajevo u vođstvo, koje je u 21. minutu anulirao Jovović.

Ipak, ubrzo je Sarajevo stiglo do kapitalne prednosti, a pogotke su postigli Velkoski u 27. i Ahmetović u 34. minutu, što je bio i konačan rezultat.

Sarajevo je prvo sa 40 bodova iz 18 kola, za njima sledi Zrinjski sa 35, dok je Zvijezda na devetom mestu sa 20 bodova.

U narednoj rundi bordo-beli dočekuju Čelik iz Zenice, a Zvijezda će čekati Tuzla Siti.

U subotu je Krupa slavila protiv Željezničara i nanela timu iz prestonice četvrti poraz zaredom.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige Bosne i Hercegovine.