01.12.2018 | 18.03

Sarajevo sa +5 ide na zimsku pauzu

Fudbaleri Sarajeva na zimsku pauzu će sa pet poena viška. Ekipa Husrefa Musemića pobedila je sa 3:1 Čelik Zenicu u 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Princscreen

Sarajevo čuva lidersku poziciju na tabeli, pa će na zimsku pauzu sa pet bodova više od drugoplasiranog Zrinjskog.

Prednost domaćima doneo je Pidro u 36. minutu. Već dva minuta kasnije gosti su ostali sa desetoricom na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio Mehić.

Nije to obeshrabrilo ekipu Čelika, pošto je Dedić izjednačio u 44. minutu.

Ipak, u drugom delu utakmice u potpunosti je dominirala ekipa Sarajeva, što su potvrdili golovi Rahmanovića i Handžića.

Sloboda je, bez podrške svoje publike, savladala Mladost sa 2:1. Domaći su do vođstva došli već u trećem minutu, kada je Baraban savlado Velića posle duge lopte Alispahića.

I u nastavku je Sloboda imala inicijatovu, ali nije uspevala da ponovo zatrese mrežu rivala. Činilo se da će za to biti i kažnjena, kada je Isaković izjednačio u 76. minutu.

Ipak, Alispahić je tri minuta pre kraja susreta izrastao u junaka Slobode, pošto je posle asistencije, postigao i gol..

Pred zimsku pauzu Sloboda je četvrta na tabeli, dok je Mladost šesta.

Zvijezda 09 i Tuzla siti su odigrali nerešeno 1:1. Gosti su došli do ranog vođstva golom Hasanović u drugom minutu. Ipak, domaći su pred kraj prvog poluvremena izjednačili golom Huseinbašića za konačnih 1:1.

Zvijezda je posle 19. kola osma u poretku, dok je tim iz Tuzle 10.