02.12.2018 | 15.14 > 15:17

Niz preokreta na "Grbavici" - Širokom tri boda

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su Željezničar na gostovanju rezultatom 3:2 u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, poslednjem pred zimsku pauzu.

FK Željezničar, NK Široki Brijeg

sport klub

Široki je do trijumfa došao posle niza preokreta, pošto je Željo dva puta uspeo da se vrati posle vođstva gostiju.

Mateo Marić je doveo Široki u vođstvo u drugom minutu, da bi Haris Hajdarević doneo svom timu prvo izjednačenje na utakmici u 19. minutu. Samo devet minuta kasnije gosti su ponovo vodili, a strelac je bio Luka Begonja.

Nadu Želju dao je Filip Jazvić pogotkom u četvrtom minutu drugog poluvremena, ali je konačan rezultat za sva tri boda Širokog postavio Eliomar u 86. minutu.

Zahvaljujući sedmom trijumfu ove seone, Široki je izbio na treće mesto na tabeli sa 30 bodova, dva više od Želja koji je na poziciji iza.

U drugoj utakmici dana, Gabela i Radnik su podelili bodove, pošto su igrali 1:1. Dušan Martinović je doveo goste u vođstvo u 52. minutu, a bod Gabeli doneo je Mirsad Ramić u 78.