Michael Regan/Getty Images

23.02.2019 | 19.32 > 19:36

Sarajevo se prošetalo Tuzlom, Čelik jači od Slobode

FK Sarajevo

U subotu su odigrane četiri utakmice 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, koje je bilo prvo posle zimske pauze.

Printscreen

Prvoplasirano Sarajevo je pobedilo na gostovanju Tuzla Siti rezultatom 3:0, a strelci za ekipu sa "Koševa" bili su Krste Velkoski u 6, Miloš Stanojević u 34. i Mersudin Ahmetović u 76. minutu.

Utakmicu je obeležila i teška povreda golmana domaćih Nevresa Fejzića, koji je prilikom kontakta sa Velkoskim kod gola dobio udarac u glavu, posle čega je ostao nepomičan na zemlji.

Fejzić je posle težeg potresa mozga prevezen u bolnicu u Tuzli, gde je zadržan na lečenju.

Čelik je u Zenici savladao tuzlansku Slobodu sa 2:1, a dvostruki strelac za domaće na "Bilinom polju" bio je Haris Dilaver u 28. i 45. minutu. Jedini pogodak za goste postigao je Said Husejinović u 49. minutu.

Krupa i Zvijezda 09 iz Ugljevika su igrali 1:1 (Nikola Mandić 6 - Ermin Huseinbašić 37), dok je Mladost Doboj Kakanj na svom terenu nadigrao GOŠK Gabelu sa 1:0. Jedini strelac bio je Filip Arežina u 6. minutu.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige BiH.