02.03.2019 | 17.01

BIH: Sarajevo preko Krupe do četvrte pobede u nizu

Fudbaleri Sarajeva savladali su sa 2:1 Krupu u 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

print screen

Fudbaleri Krupe pružili su veliki otpor lideru na taveli, ali nije uspela da se izbori bar za bod na "Koševu".

Već u 4. minutu Emir Halilović pogodio je za vođstvo domaćih. Imali su fudbaleri Sarajeva inicijativu i u nastavaku, ali su propustili brojne prilike. Kaznila ih je za to Krupa u 36. minutu, kada je Saša Nikodijević pogodio za izjednačenje..

Domaći su zaigrali agresivnije kada je na teren izašao i Mersudin Ahmetović. Upravo on je postigao drugi gol za Sarajevo u 73. minutu. Bio je to njegov 11 pogodak u prvenstvu.

Pobednika nije bilo na preostala dva meča u subotu.

Čelik je do boda na gostovanju Tuzli došao golom Dilavera u nadoknadi vremena. Prethodno je prednost domaćima doneo Ubiparip u 11. minutu.

Široki Brijeg je na isti način došao do izjednačenja protiv Zvijezde. Povela je Zvijezda golom Predragovića u 66. minutu, da bi Bagarić izjednačio u trećem minutu nadoknade.