Getty Images/Stuart Franklin

03.03.2019 | 19.57 > 20:00

Željo okrenuo Mladost, nule šampiona

Fudbaleri Željezničara pobedili su Mladost Doboj Kakanja posle preokreta 2:1 u 21. Premijer lige BiH.

Željezničar

N1

Gosti su poveli na Grbavici u 29. minutu golom Guzine, a možda ključan momenat viđen je u 34. kad je Velbek dobio direktan crveni i ostavio Mladost sa desetoricom na terenu.

Domaći su brojčanu nadmoć umešno iskoristili u drugom poluvremenu i došli do pobede. Veselinović je u 57. minutu poravnao na 1:1, da bi Zec u 69. postavio konačan rezultat.

Za Želju je to prva pobeda posle šest uzastopnih poraza i sad je četvrti sa 31 bodom. Mladost je šesti sa 29.

Aktuelni šampion Zrinjski remizirao je sa Radnikom kod kuće bez golova i tako povećao zaostatak za liderom Sarajevom u odnosu na prethodno kolo. Mostarci su drugi sa 40, a Sarajlije imaju 49.

I u meču GOŠK i Slobode bilo je 0:0.