Sarajevo i Široki Brijeg u finalu Kupa BiH

Ex-Yu lige 10. apr 201920:39 > 20:41
Dailymotion

U finalu fudbalskog Kupa Bosne i Hercegovine igraće Sarajevo i Široki Brijeg.

FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva i Širokog Brijega samo su u sredu potvrdili ono što je bilo jasno nakon prvih polufinalnih mečeva i novim pobedama se plasirali u finale Kupa.

Sarajevo je na svom terenu bilo ubedljivo protiv Sloge iz Crnjelova i slavilo sa 5:0 i do finala došlo ukupnim rezultatom 9:1.

Goleadu je otvorio Šofranac u 38. minutu i to je bio i jedni gol u prvom poluvremenu.

U nastavku je Dupovac postigao dva gola, a u strelce su se upisali i Kapić i Šišić.

Široki je slavio na gostovanju TOŠK Tešnju sa 1:0 golom Petrovića u 12. minutu i do finala došao ukupnim rezultatom 3:0.

Finale Kupa se igra u dva meča, a žreb za određivanje domaćinstva za prvi meč biće obavljen 12. aprila u prostorijama Fudbalskog saveza Bosne i Hercegoine.