Getty images/Steve Welsh

24.04.2019 | 23.31 > 23:37

Pobede vodećeg tandema, Nula na Grbavici

Odigrani su mečevi 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobede su ostvarili vodeći timovi Sarajevo i Zrinjski, dok u derbiju na Grbavici između Željezničara i Širokog nije bilo golova.

Željezničar

N1

Posle dva meča bez pobede lider Sarajevo uspeo je da na svom terenu pobedi Mladost 2:0. Sve je rešeno u prvom poluvremenu golovima Hebibovića u 20. i Stanojevića u 34. minutu. Ovom pobedom Sarajlije su očuvale lidersko mesto, ali istu razliku u odnosu na prvog pratioca Zrinjski od četiri boda. Aktuelni šampion u Mostaru je minimalnim rezultatom savladao tuzlansku Slobodu, a gol odluke postigao je Filipović.

U okršaju za treće mesto Željezničar je dočekao Široki, u želji da pobedom dođe na samo bod zaostatka. Međutim, bilo je 0:0, tako da je razlika ostala četiri boda. Peti je Radnik iz Bijeljine, koji je iskoristio poraz Slobode i pobedom u gostima 2:1 nad Gabelom došao na domak plasmana u doigravanje za šampiona.

Ostali rezultati: Krupa - Tuzla Siti 1:0, Zvijezda 09 - Čelik 4:0.