Zrinjski na -6 tri kola do kraja sezone

Borba za titulu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine nastavlja se i nakon 30. odigranih kola. Tri kola pre kraja šampionata Sarajevo ima šest bodovaviše od branioca titule Zrinjskog.

zrinjski

HŠK Zrinjski

Zrinjski je na svom terenu u meču 30. kola dočekao Radnik iz Bijeljine, a meč je završen remijem 1:1.

Nije bilo golova sve do 57. minuta kada je Zrinjski poveo preko Gojkovića, da bi bod gostima doneo pogodak Maksimovića u 73. minutu.

Zrinjskom do kraja predstoje susreti sa Čelikom u gostima, Tuzla sitijem kod kuće i Zvijezdom 09 u gostima u poslednjem kolu. Ekipa Husrefa Musemića igraće do kraja sezone protiv Tuzla sitija kao gost, dočekaće Zvijezdu 09 i na kraju će gostovati GOŠK. Takođe, Sarajevo između tih mečeva ima i dva duela finala Kupa protiv Širokog Brijega.

Široki Brijeg je kod kuće dočekao Slobodu i ispratio je sa četiri postignuta gola. Duel je obeležio Stipe Jurić koji je postigao het - trik, a u strelce se upisao i Marković.

U prvom duelu dana Krupa je sa 2:0 savladala Zvijezdu 09.