Mladost povela, pa dobila dva crvena, Željo preokrenuo

Ex-Yu lige 5. maj 201921:53 > 21:55
N1

Fudbaleri Željezničara pobedili su Mladost DK na svom terenu u 30. kolu Premijer lige BiH posle preokreta rezultatom 3:1.

Gosti su poveli u 26. minutu golom Guzine, ali su ubrzo ostali sa devetoricom na terenu pošto su isključeni Asani u 37. i Biber u 42.

Brojčanu nadmoć domaći su iskoristili već do odlaska na odmor i preko Ramovića u 45+2. poravnali, da bi u nastavku golovima Rodina u 77. i Zajmovića u 83. upisali tri boda.

Ekipa sa Grbavice je sad četvrta na tabeli sa 44 poena, pet manje od trećeplasiranog Širokog Brijega i mesta koje vodi u Evropu.

Mladost je deveta sa 34 poena, koliko ima i osmoplasirana Zvijezda.

Tuzla Siti je na strani savladala GOŠK Gabelu na gostovanju 3:0. Kojić u 22, Siranović u 62. i Ubiparip u 84. bili su strelci za Tuzlake, koji su sad 10. na tabeli sa 33 boda, šest više od Krupe u zoni ispadanja.