08.05.2019 | 19.53 > 20:09

Sarajevo jednom rukom drži trofej kupa

Fudbaleri Sarajeva zabeležili su pobedu u prvom meču finala Kupa Bosne i Hercegovine protiv Širokog 3:0 i na taj način napravili veliki korak ka osvajanju prvog trofeja posle četiri godine.

Sarajevo

FK Sarajevo

Sarajevo

Lider u Premijer ligi Bosne i Hercegovine došao je na korak od osvajanja prvog od moguća dva trofeja. Već u devetom minutu poveli su preko Rahmanovića, a Karpić je u 39. minutu povisio na velikih 2:0. Zadovoljili su se domaći i ovom prednošću, ali je pravi šlag na tortu servirao Mujakić u drugom minutu nadoknade kada je golom postavio konačnih 3:0 i praktično bezecovao trofej u kupu, koji nisu uzeli pet godina.

Poslednji trofej koji su uzeli igrači Sarajeva bilo je prvenstvo 2015. a ove sezone imaju šansu za prvu duplu krunu od samostalnosti Bosne i Hercegovine, mada su osvojili jednu u Jugoslaviji u sezoni 1966/67. Revanš finala kupa igra se u Širokom Brijegu.