Getty images/Steve Welsh

15.05.2019 | 19.09 > 19:20

Sarajevu kup, na pragu istorije

U revanš meču finala Kupa Bosne i Hercegovine Široki je na svom terenu savladao Sarajevo minimalnim rezultatom, ali je to bilo nedovoljno pošto je klub iz glavnog grada u prvom meču slavio 3:0 i okitio se prvim trofejom posle četiri godine.

Sarajevo

FK Sarajevo

Sarajevo

Jedini gol na meču postigao je Dražen Bagarić već u 23. minutu. Da bi moglo da dođe neizvesnog finiša nagovešteno je u 72. minutu kada je Haris Kurdić dobio crveni karton i Sarajevo je ostalo sa 10 igrača. Međutim, domaćin nije uspeo da postigne do kraja nijedan gol i to je značilo da je vreme za slavlje gostiju iz glavnog grada Bosne i Hercegovine.

Sarajevu je ovo šesti trofej u kupu, čime se izjednačio na prvom mestu večne liste sa gradskim i najvećim rivalom Željezničarom, a prvi u ovom takmičenju od 2014. Ovo je Sarajevu prvi trofej od 2015. kada su osvojili prvenstvo, a i sada imaju veliku šansu da to urade, čime bi došli do duple krune, prve u istoriji kluba.