Nula na Grbavici, pobede Mladosti i Tuzla sitija

U subotu su odigrana prva tri duela prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobede su slavili Tuzla siti i Mladost Doboj Kakanj, a remi je viđen u Sarajevu u duelu Željezničara i banjalučkog Borca.

Željezničar

N1

Povratnik u Premijer ligu, mostarski Velež takmičenje je počeo porazom na svom terenu. Slavila je u ovom duelu Mladost Doboj Kakanj 3:1.

Povela je Mladost preko Fanima u 11. minutu da bi Velež došao do izjednačenja golom Beriše u 50. minutu. Radost domaćih navijča nije dugo trajala jer su gosti do novog vođstva došli nakon samo četiri minuta golom Crničkog, a za konačnih 3:1 pogodio je Dragutinović.

Ubedljivom pobedom na gostovanju Zvijezdi 09 sezonu je otvorio Tuzla siti koji je slavio u Ugljeviku 5:1.

Crnkić je postigao prva dva gola za goste da bi zatim usledio autogol Tojčića za 3:0 u prvom poluvremenu. Marković je smanjio na 3:1, ali su Ubiparip i Ramić dodali još dva gola na konto gostiju.

U Sarajevu remi Željezničara i Borca bez golova. Domaći su meč završili sa igračem manje jer je direktan crveni karton u 80. minutu dobio Petar Bojo.

Tabelu pogeldajte ovde, a raspored potražite na ovom linku.