Ex-Yu lige 3. avg 201922:27 > 22:30
Printscreen

Četiri duela trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana su u subotu. Sarajevo, Tuzla siti i Čelik zabeležili su pobede. Zvijezda 09 i Mladost Doboj Kakanj igrali su nerešeno.

Na vrhu tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine nakon nekompletnog trećeg kola izdvojili su se Sarajevo i Čelik sa po sedam bodova.

Sarajevo je do druge pobede u sezoni došlo protiv Slobode 3:0. Hadžić je načeo rivala, a Hebibović sa dva gola završio posao.

Čelik je takođe upisao drugi trijumf pobedom protiv Veleža u Mostaru. Rođeni su vezali treći poraz, a tim iz Zenice slavio je 2:1.

Velež je poveo sa bele tačke, a siguran je bio Brandao.

Ipak, samo pet minuta igre u drugom poluvremenu trebalo je gostima da dođu do preokreta, Huseinbašić je izjednačio u 48. a Vrhovac dva minuta kasnije pogodio za pobedu.

Tuzla siti je slavil prtiv banjalučkog Borca 2:1, a Zvijezda 09 i Mladost Doboj Kakanj igrali su 1:1.