Getty Images/Stuart Franklin

17.08.2019 | 22.41 > 22:43

BiH: Goleada u remiju Želje i Slobode

Fudbaleri Željezničara remizirali su na svom terenu sa Slobodom iz Tuzle u okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:2.

Željezničar - Sarajevo

N1 Sarajevo

Domaći su dvaput vodili na Grbavici, međutim, na kraju nisu uspeli da upišu četvrti uzastopni trijumf.

Bogićević je u 18. minutu doveo Želju u vođstvo, ali je Bekrić u 30. poravnao. Do poluvremena je ekipa iz Sarajeva ponovo stekla prednost preko Sadikovića u 45+1, da bi konačan rezultat postavio Hodžić u 80.

Za Želju je to drugi remi u sezoni i sa 11 bodova ostao je lider na tabeli. Sloboda je na poziciji šest sa isto toliko poena.

Velež je kod kuće bio bolji od Širokog sa 1:0, golom Fajića u 19. minutu, dok su Zvijezda i Čelik remizirali 2:2.

Predragović u 31. i Stjepanović u 63. bili su strelci za domaće, koji su posle isključenja Bađija u 84. igrali sa desetoricom, dok su za goste pogodili Grahovac u 61. i Dilaver u 73.

Bez pobednika i golova završen je meč Borca i Mladosti DK.