Getty Images/Stuart Franklin

24.08.2019 | 23.35 > 23:36

Sarajevo preko Veleža do prvog mesta

FK Sarajevo

Šampion Bosne i Hercegovine Sarajevo pobedio je na svom terenu Velež iz Mostara u šestom kolu Premijer lige rezultatom 2:1.

FK Sarajevo

Maja Todić

Ekipa Husrefa Musemića do trećeg uzastopnog trijumfa stigla je posle preokreta, pošto je Velež poveo golom Brandaoa u 26. minutu.

Taj rezultat bio je aktuelan do 51. kad je Serbečić poravnao na 1:1, a tri boda domaćima doneo je Handžić deset minuta kasnije.

Sarajevo je sad lider šampionata sa 13 bodova, jednim više od gradskog rivala Željezničara koji je remizirao sa Širokim 3:3.

Enin u drugom, Jović u 23. iz penala i Kvesić u 32. bili su strelci za Široki, dok su pogotke za Želju postizali Krpić u šestom, Veselinović u 63. i Zec u 74.

Zrinjski je u Mostaru savladao Borac iz Banjaluke sa 4:0, golovima u drugom poluvremenu. Lendrić je u 48. načeo rivala, pre nego što su mrežu Borca tresli Curjurić u 49, Sovšić u 51. i Govedarica u 90+2.

Zrinjski ima sedam bodova i sedmi je na tabeli, Banjalučani su šesti sa osam.

U ostalim mečevima, Čelik - Tuzla 0:0, Radnik - Mladost 3:0, Sloboda - Zvijezda 1:0.