28.08.2019 | 22.21 > 22:26

Zrinski ubedljiv, Široki ispustio pobedu nad šampionom

U sredu su na programu bila poslednja dva meča šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine – aktuelni vicešampion Zrinjski lako je pobedio Zvijezdu, dok je Široki Brijeg na domaćem terenu remizirao bez golova sa prvakom Sarajevom.

Zrinjski navijači

HŠK Zrinjski

Zrinjski je na Stadionu pod Bijelim Brijegom dominirao susretom i slavio sa 3:0, a golove za ekipu pobednika postigli su Slobodan Jakovljević u 27. minutu, Miljan Govedarica u 39. i iskusni defanzivac Pero Stojkić u 62. minutu.

Bio je to treći trijumf za Zrinjski u dosadašnjem toku prvenstva, a trenutno su četvrti na tabeli sa 10 bodova.

U drugom meču dana u Širokom domaćin je remizirao 0:0 sa ekipom Sarajeva, uprkos tome što je Široki imao mnogo više šansi i veliku inicijativu.

Sarajevo ostaje na čelu tabele sa 14 bodova, a i dalje nemaju poraz. U narednom kolu igraće protiv Željezničara u velikom sarajevskom derbiju, a Široki je do sada osvojio tek šest bodova. U narendom kolu gostovaće Zvijezdi u Dvorovima.

U prethodnom kolu Sarajevo je pobedom nad Veležom došlo do trijumfa koji ih je lansirao na čelo tabele.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige Bosne i Hercegovine.