U subotu su u Premijer ligi Bosne i Hercegovine odigrana četiri meča osmog kola. Pobede su zabeležili Čelik, Radnik i Sloboda, a u deulu Veleža i Željezničara nije bilo pobednika.

Velež, Željezničar

Printscreen

Velež i Željezničar odigrali su u Mostaru 1:1.

Poveo je Velež preko Brandaa, da bi u 52. minutu gol domaćih bio poništen zbog navodnog igranja rukom.

Malo zatim Bojo je pogodio za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

Velež je poslednjih osam minuta igrao sa desetoricom igrača jer je Fajić dobio drugi žuti karton.

Čelik je u Zenici bio bolji od Mladosti i slavio 1:0. Istovetnim rezultatom je Radnik u Bijeljini nadigrao Zrinjski, a Sloboda je u Tuzli sa 3:1 savladala Borac.