Tuzla uzela meru šampionu, pobeda Željezničara

Ex-Yu lige 21. sep 201921:44 > 21:47
Printscreen

U subotu su u Premijer ligi Bosne i Hercegovine odigrana četiri meča devetog kola Tuzla siti na prvom mestu na tabeli ima bod više od Željezničara i dva više od Sarajeva.

U subotu su pobede slavili Tuzla siti, Željezničar i Mladost Doboj Kakanj, a u Banja Luci je u duelu Borca i Širokog Brijega bilo 1:1.

Tuza siti slavio je na svom terenu protiv Sarajeva 2:1 i došao do šeste pobede u šampionatu, treće vezane. Prošlogodišnji šampion doživeo je drugi poraz i sada ima dva boda manje od subotnjeg rivala.

Ubiparip je sa bele tačke doneo prednost domaćinu nakon samo osam minuta igre, a za 2:0 pogodio je na startu drugog poluvremena Crnkić.

Sarajevo je do kraja uspelo samo da ublaži poraz i to golom Ahmetovića u 90. minutu.

Željezničar je pobedom protiv Radnika iz Bijeljine ispratio rezultat lidera prvenstva.

Duel na Grbavici rešio je gol Alispahića u 66. minutu.

Mladost Doboj Kakanj slavila je protiv Slobode 2:0, a Borac i Široki igrakli su 1:1.