Velež pobedom doveo Željezničar na prvo mesto

Ex-Yu lige 25. sep 201921:58 > 22:02
Printscreen

U sredu je odigrano deseto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobeda Veleža protiv Tuzla sitija na prvo mesto je dovela Željezničar koji je bio ubedljiv protiv Zvijezde 09. Slavilo je i Sarajevo.

Željezničar je na svom terenu ubedljivo slavio protiv Zvijezde 09. Na kraju je bilo 6:0.

Šest golova postiglo je za Željezničar šest strelaca. Redom su pogađali Šipović, Pavić, Štilić, Zajmović, Hajdarević i Zec.

Ova pobeda, uz trijumf Veleža nad Tuzla sitijem doveli su Željezničar na prvo mesto na tabeli.

U Mostaru je Velež rezultatom 2:1 nadigrao Tuzla siti kome je ovo drugi poraz u sezoni.

Poveli su gosti preko Ubiparipa i imali prednost sve do 65. minuta kada je prvo za izjednačenje pogodio Brandao, a samo četiri minuta kasnije isti igrač Rođenima donosi trijumf.

Sarajevo je na svom terenu golom Ahmetovića savladalo banjalučki Borac, Radnik je u Bijeljini bio boljo od Čelika 2:1, Zrinjski je slavio na gostovanju Slobodi 3:0, a Široki Brijeg je pred svojim navijačima bio bolji od Mladosti Doboj Kakanj 3:2.