Getty Images/Johannes Simon

29.09.2019 | 18.52

Sarajevo stiglo Želju, Borac bolji od Veleža

Fudbaleri Sarajeva pobedom u gostima protiv ekipe Mladosti Doboj-Kakanj 3:0 izjednačili su se na vrhu tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine sa gradskim rivalom Željezničarom.

Sarajevo

Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Želja je u subotu u derbiju 11. kola odigrao 2:2 sa timom Tuzla Siti, što je Sarajevo iskoristilo i golovima Milanovića u 10, Ahmetovića u 33. i Rahmanovića u 87. minutu ostvario sedmi trijumf u sezoni. Domaći su meč završili sa igračem manje zbog isključenja Branka Bajića u nadoknadi vremena.ž

Borac je u Banjaluci pobedio Velež 3:1 i na taj način prekinuo niz od tri meča bez trijumfa (dva poraza i remi). Dvostruki strelac za domaće bio je Stojan Vraneš u 16. i 73. minutu, dok je treći pogodak delo Jovanovića. Počasni gol za ekipu iz Mostara upisao je Brandao u 45. minutu.

Banjalučani su na sredini tabele sa 15 bodova, dok Velež ima 11.

Široki Brijeg je iznenađujuće slavio na gostovanju Zrinjskom 3:1 i tim iz Mostara za vodećim tandemom sada ima četiri boda minusa.

Čorić je u 7. minutu doneo prednost Širokom, a Lendrić je četvrt časa kasnije izjednačio i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Gosti su u finišu došli do trijumfa pogocima Bagarića u 82. i Marića u nadoknadi vremena.