Getty Images/Stuart Franklin

02.10.2019 | 20.45

Kup dobija novog vlasnika: Sarajevo palo na Pecari

Trofej Kupa Bosne i Hercegovine dobiće novog vlasnika, pošto je prošlosezonski osvajač Sarajevo poražen od Širokog Brijega u osmini finala sa 3:2.

FK Sarajevo

Maja Todić

Repriza finala iz prošle sezone donela je mnogo uzbuđenja na stadionu Pecara. Domaći su vodili, zatim su gosti preokrenuli, da bi na kraju Široki slavio.

Sve je počelo golom Jovića u 31. minutu za prednost Širokog od 1:0. Samo šest minuta kasnije Šabanović je poravnao, da bi Hebibović u 59. okrenuo rezultat.

Novo izjednačenje viđeno je posle pogotka Kovačića u 75. minutu, a slavlje Hercegovcima doneo je Enin u 78.

Široki je u 87. ostao sa igračem manje zbog isključenja Franjića, ali to nije uticalo na konačan ishod.

Zrinjski je na svom terenu savladao Slobodu sa 2:0, golovima Kunića u 27. i Barišića u 36, dok je Željezničar bio ubedljiv kod kuće protiv Mladosti DK sa 6:1.

Zajmović u 22. i 72, Zec u 27. i 79. Hasić u 58. i Veselinović u 75. pogađali su za Želju, dok je počasni gol za goste dao Mujarić u 64.

Banjalučki Borac je srušio Zvijezdu na strani sa 6:0. Po dva pogotka dali su Vranješ i Vujaklija, a mrežu Zvijezde tresli su jo Crnov i Marković.

U ostalim mečevima: Ljubić - GOŠK 0:2, Olimpik - TOŠK 3:0, Rudar - Kakanja 5:4 (posle penala), Tuzla - Velež 1:0.