Veležu derbi Mostara posle 5 godina, Željo siguran

Ex-Yu lige 19. okt 201917:19 > 17:22
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U subotu su u terminu od 15 časova u Premijer ligi Bosne i Hercegovine odigrana tri meča 13. kola. Derbi Mostara pripao je Veležu.

U okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež je savldao Zrinjski 1:0 i stigao do četvrte pobede u sezoni. Zrinjskom je ovo peti poraz i treći vezani meč bez pobede.

Meč je presudio gol Denisa Zvonića u 86. minutu koji je tako postao heroj svog tima koji je gradskog rivala savladao prvi put posle pet godina.

Interesantno je da je Zvončićev autogol odlučio pobednika i u prvom ovogodišnjem ligaškom susretu dva tima.

Borac je slavio na gostovanju Zvijezdi 09 i do pobede došao rezultatom 2:0, a Radnik je kao gost savladao Tuzla siti 3:0 i probio se na drugo mesto na tabeli sa istim borjem bodova (24) kao i tim iz Siminog Hana.

U poslenjem duelu dana Željezničar je bio bolji od Mladosti i slavio je 2:1 nakon preokreta.

Poveli su gosti preko Fanima u 38. minutu, a preokret je započeo Štilić u 54. Pobedu je Željezničaru doneo Krpić u 70. minutu.

Sarajevo je prvo na tabeli sa 27 bodova, Željezničar ima bod manje, a slede Radnik i Tuzla siti sa po 24.