Željo ponovo na vrhu, divan lob Štilića (VIDEO)

U subotu su na programu bila čertiri meča 16. kola Premijer like BiH, a do bodova su došli Čelik iz Zenice protiv Zvijezde, Zrinjski i Željezničar ubedljivim pobedama, a Radnik i Sarajevo su u Bijeljini podelili bodove.

Željezničar

N1

Šampion je gostovao u Bijeljni, ali je u finišu ostao bez bodova, Radnik i Sarajevo su remizirali 1:1. Sarajevo je u vođstvo došlo u 46. minutu autogolom Bilobrka, a Radnik je izjednačio u 80. minutu preko Bradonjića.

Sarajevo je tako palo na drugo mesto tabele sa 32 boda, koliko ima i Željezničar na čelu.

Gradski rival bordo-belih gostovao je u Tuzli Slobodi i slavio 4:0, a strelci za tim iz prestonice bili su Osmanković, Štilić, Krpić i Zajmović. Posebno je atraktivan bio Štilićev pogodak – fantastičan lob sa ivice šesnaesterca.

youtube

Sloboda je deseta sa 15 bodova.

Zrinjski je kod kuće bio bolji od Tuzla Sitija sa 4:0, a strelci su bili Cirjak, Kunić, Mandić i Stanić. Ekipa iz Mostara sada se približila upravo Tuzlacima i imaju samo bod manje na petom mestu.

Čelik je u Zenici bio bolji od Zvijezde 09, a dvostruki strelac za domaće bio je Paragvajac Karlos Leon, dok je strelac za ekipu iz Dvorova bio Delmić.

U prethodnu nedelju su u Premijer ligi Bosne i Hercegovine bila zakazana dva meča 15. kola, ali je odigran samo jedan duel. Susret Željezničara i Čelika odložen je zbog dugova koje ima klub iz Zenice.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige Bosne i Hercegovine.