BiH: Sarajevo lider, Radnik ubedljiv

Ex-Yu lige 23. nov 201918:24 > 18:25
Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

U subotnjim mečevima 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobede su ostvarili Radnik iz Bijeljine, Tuzla Siti i Sarajevo, dok su dva meča završena nerešenim rezultatom.

Radnik je kao gost bio ubedljiv protiv Mladosti 4:0.

Bradonjić je načeo mrežu domaćeg tima u 18. minutu, a zatim je Durić het-trikom stavio tačku na meč.

Radnik je četvrti sa 29 bodova, dok je Mladost na 11. poziciji sa 13 bodova.

Tuzla Siti je pred svojim navijačima savladala Čelik 1:0. Jedini gol na meču postigao je Beganović u 31. minutu.

Sarajevo je u gostima savladao Velež 2:1.

Velkoski je pogodio za vođstvo gostiju u 13. minutu, Tatar je povisio na 2:0 u 59. iz penala, a konačan rezultat je postavio Čivić u 62. minutu.

Sarajevo je lider tabele sa 35 bodova, tri više od Željezničara koji tek treba da odigra svoj meč 17. kola.

Zvijezda i Sloboda su remizirale 1:1, dok na meču između Borca i Zrinjskog u Banjaluci nije bilo golova.