Dave Thompson/Getty Images

24.11.2019 | 18.12

Široki Brijeg šokirao Željezničar na "Grbavici"

U duelu 17. kola Premijer Lige Bosne i Hercegovine, Široki Brijeg je napravio veliko iznenađenje i u gostima savladao Željezničar sa 2:1.

Željezničar

N1

Epitet junaka meča zaslužio je mladi golman gostiju Martin Zlomislić, koji je zaustavio veliki broj šuteva domaćih igrača.

Dražen Bagarić je doveo Široki u vođstvo iz praktično prve prilike koju je njegov tim imao, bio je 34. minut.

Željo je izjednačio u 42. minutu preko Štilića, a prethodno je Sulejman Krpić bio neprecizan iz penala, pošto je pogodio stativu.

Nakon velikog broja propuštenih prilika od strane sarajevskog tima, Široki je u samom finišu šokirao protivnika, kada je posle faula nad Bagarićem, Dino Ćorić bio precizan sa 11 metara za veliku pobedu gostiju.

Željezničar nakon ovog poraza zaostaje tri boda za vodećim Sarajevom, Široki je na sedmom mestu.