Catherine Ivill/Getty Images

30.11.2019 | 18.53

Željezničar slavio u derbiju na "Koševu"

U velikom sarajevskom derbiju, Željezničar je u gostima savladao Sarajevo na Koševu sa 3:1.

Željezničar

N1

Domaći tim poveo je sjajnim golom Mersudina Ahmetovića u 12. minutu.

Još lepši pogodak viđen je u 29. minutu, kada je nakon slobodnog udarca iskusni Semir Štilić izjednačio na 1:1.

Na početku drugog poluvremenu, gosti stižu do preokreta, zasluge i za drugi gol ima Štilić koji je bio asistent Krpiću.

U 71. minutu, dosuđen je penal za Željezničar, koji je uspešno realizovao pomenuti Štilić za konačnih 1:3.

Dva tima sada su izjednačena po broju bodova, pa dele prvo mesto sa po 35 bodova.

U drugom gradskom derbiju, koji je igran u subotu, Sloboda i Tuzla podelili su bodove - 1:1.