Derbi BiH: Željo slavio protiv Borca

Ex-Yu lige 11. avg 202019:23 > 19:25
FK Željezničar

Na otvaranju trećeg kola Premijer lige BiH fudbaleri Željezničara su u derbiju kola savladali Borac iz iz Banjaluke 2:1.

Obe ekipe imale su maksimalan učinak posle prva dva kola i to bez primljenog gola. Željezničar je na svom terenu pobedio Velež 3:0 i u gostima Radnik iz Bjeljine 2:0, dok je Borac bio još ubedljiviji, kao domaćin je savladao Mladost sa čak 6:0, a u Tuzli protiv Slobode bilo je 2:0. Tako je Borac zahvaljujući boljoj gol-razlici bio prvi na tabeli.

U derbiju su tresle mreže sa obe strane, a sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Poveo je Željo golom iz penala, koji je realizovao vezni igrač Semir Štilić pošto je prethodno Janičić igrao rukom. Bilo je to u 50. minutu, da bi samo šest minuta kasnije izjednači Vladan Danilović.

Gol za pobedu domaćina i prvo mesto na tabeli Premijer lige BiH postigao je u 61. minutu Mustafa Mujezinović.

Ekipe su igrale u sastavima:
Željezničar: Fejzić – Stevanović, Kosorić, Ikić, Šehić – Sadiković, Hajdarević, Mujezinović (Veselinović od 65.), Alispahić (Subašić od 89.) – Štilić (Bekrić od 90.) , Juričić (Lendrić od 65.).
Borac: Pavlović – Dujaković, Janičić, Jovanović, Ćosić (Kujundžić od 73.) – Danilović, Vojnović (Bosančić od 73.) – Zakarić (Jallow od 82.), Vranješ, Ziljkić (Crnov od 82.) – Lukić (Kajkut od 35.).
Žuti karton: Ikić, Danilović, Kajkut, Kosorić.

U utorak je na program još jedan meč, lokalni derbi između Širokog Brijega i mostarskog Veleža. Široki je poput Želje i Borca imao maksimalan učinak posle prva dva kola.