Željezničar i dalje stopostotan, Tuzla Siti ubedljiv

Ex-Yu lige 15. avg 202021:05 > 21:08
N1

U subotu su se igrala tri meča četvrtog kola Premijer lige BiH, a do trijumfa su došle ekipe Tuzla Sitija, Željezničara i mostarskog Veleža.

Tuzla Siti je kao gost slavio protiv Mladosti Doboj Kakanj rezultatom 5:2 (3:0), uprkos činjenici da su od 39. minuta igrali sa igračem manje, pošto je Fejzić dobio direktan crveni karton. Međutim, Tuzlaci su do tada već obezbedili pobedu jer su vodili sa 3:0 pogocima Maksimovića, Ramića i bivšeg fudbalera Vojvodine Voja Ubiparipa.

U nastavku su strelci za Mladost bili Nikolić i Dedić, dok su Crnkić i Senegalac Bađi dali četvrti i peti gol za Tuzla Siti, koji posle pobede ima šest bodova nakon četiri kola, dok je Mladost DK osvojila tek jedan bod.

Željezničar je u gostima slavio sa 2:0 (1:0) protiv Slobode iz Tuzle, a strelci za tim iz prestonice u „Gradu soli“ bili su Lendrić i Mujezinović. Ekipa Amara Osima sada ima maksimalni učinak od 12 bodova i usamljen je na čelu tabele, dok je Sloboda skupila četiri boda.

Velež je u Mostaru bio bolji od Krupe sa 2:0, a golove za domaćina postigli su Cvijanović u 72. i Ovčina u 95. minutu.