Banjalučani lideri, Sarajevo rutinski kroz Bijeljinu

Ex-Yu lige 31. avg 202019:49 > 22:23
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva pobedili su Radnik u Bijeljini u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0.

Šampion je pitanje pobednika rešio posle nešto više od pola sata igre.

Najpre je Dupovac u 18. doveo Bordo tim u vođstvo, da bi u 32. Ahmetović postavio konačan rezultat.

Za ekipu sa Koševa to je treći trijumf u sezoni i sa 11 bodova zauzima drugo mesto na tabeli, iza gradskog rivala Željezničara.

Radnik je na 10. poziciji sa četiri poena. Sarajevo u sledećem kolu dočekuje banjalučki Borac, dok Bijeljinci gostuju Tuzla Sitiju.

Borac je u Banjaluci savladao Krupu 3:1. Domaći su poveli u 32. minutu golom Ziljkića, Vranješ je u 58. duplirao prednost, a isti igrač je deset minuta kasnije iz penala povisio na 3:0.

Počasni pogodak za Krupu postigao je Aćimović u 75. minutu.

Banjalučani su lideri sa 12 bodova, koliko ima i Željezničar ali uz meč manje, dok su gosti ostali na četiri boda.