Borac se borio, ali je Tatar odveo Sarajevo do vrha

Ex-Yu lige 11. sep 202022:02 > 22:11
Printscreen Twitter FK Sarajevo

U derbiju sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine aktuelni šampion Sarajevo slavio je na svom terenu protiv dosadašnjeg lidera banjalučkog Borca 4:2 i preuzeo prvo mesto na tabeli.

Domaćin je poveo već u 16. minutu autogolom Danilovića. Ali da neće lako prodati kožu gosti su pokazali u 37. minutu kada su preko Zijkića izjednačili. Ipak, samo dva minuta kasnije Rahmanović donosi novu prednost. Rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

Ozbiljan hendikep za goste već na startu drugog dela, pošto je Milojević dobio drugi žuti karton u 46. minutu. Vladan Danilović se iskupio za autogol pošto je u 71. minutu postigao gol za 2:2. Ali je radost Borca trajala ponovo samo dva minuta, pošto je Benjamin Tatar doneo i treće vođstvo Sarajevu. Sa igračem manje Borac više ništa nije mogao, a Tatar je drugim golom u 89. minutu potvrdio veliku pobedu Sarajeva.

Sarajevo je sada lider sa 14 bodova, dva više od večitog rivala Željezničara, uz utakmicu više. Isti broj bodova kao i Željo ima Borac, ali i utakmicu više od Sarajeva, odnosno dve u odnosu na Željezničar.