Borac prati Sarajevo – poraz Tuzle Siti u Banjaluci

Ex-Yu lige 21. sep 202020:19 > 20:23
Premijer liga BiH
print screen

Fudbaleri banjalučkog Borca u osmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom stadionu pobedili su ekipu Tuzla Siti rezultatom 2:0.

Borac je zabeležio peti trijumf u šampionatu i sa 15 bodova drugi je na tabeli sa pet bodova manje od lidera Sarajeva, dok je Tuzla Siti ostao na četvtom mestu sa 13 bodova.

Banjalučani su do pobede došli u finišu utakmice. Vladan Danilović je u 73. minutu doneo prednost svom timu, a pet minuta kasnije Almedin Ziljkić je postavio konačan rezultat.

Dvadesetčetvorogodišnjem fudbaleru to je bio četvrti pogodak ove sezone u Premijer ligi BiH i na listi strelaca na deobi je trećeg mesta sa saigračem Stojanom Vranješom i Obrenom Stojanovićem iz Veleža.

Borac u sledećem kolu gostuje Olimpiku u Sarajevu, a Tuzlu Siti očekuje gradski derbi sa Slobodom.