17.10.2020 | 20.55 > 21:05

Sigurni Željo i Sarajevo, minimalac Mladosti

Odigrane su tri utakmice 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobede su ostvarili Sarajevo, Željezničar i Mladost.

FK Sarajevo

Printscreen Twitter FK Sarajevo

Sarajevo je u derbiju kola savladalo Široki bez mnogo problema. Bilo je 2:0, a golove su postigli Handžić u 39. i Rahmanović u 80. minutu. Sarajevo je zadržalo lidersku poziciju sa 26 bodova, dok je Široki Brijeg peti sa 17.

Prvi pratilac Sarajevu i realno najozbiljniji konkurent za sam vrh Željezničar, takođe je došao do pobede, ali u gostima. Doduše protiv poslednjeplasiranog Olimpika i to u istom gradu Sarajevu. Bilo je 3:0 golovima Lendrića u 38. i 71. minutu i Štilića u 85. Željezničar je na deobi drugog mesta sa Borcem, pošto obe ekipe imaju po 21 bod, ali Željezničar ima dve utakmice manje od Borca i jednu od Sarajeva.

U poslednjoj utakmici dana Mladost Doboj Kakanj slavila je u gostima protiv Krupe 1:0 golom Hadžića iz penala.