Catherine Ivill/Getty Images

21.10.2020 | 17.40 > 17:44

Kup BiH: Šestica Borca u Kaknju

Borac iz Banjaluke izborio je mesto u četvrtfinalu Kup Bosne i Hercegovine posle ubedljive pobede nad ekipom Kaknja 6:1. Strelci za goste bili su Jovo Lukić (12 i 59. minut), Dujaković (39), Zakarić (61), Ziljkić (65) i Marković (77. minut). Za domaće je pogodio Subo iz penala u 73. minutu.

FK Sarajevo

Printscreen Twitter FK Sarajevo

Uspešni su bili i ostali favoritii. Šampion države Sarajevo slavilo je u goleadi protiv Krupe 4:2. Sve dileme su rešili u prvih 45 minuta autogolom Galića i sa dva pogotka Rahmanovića. U nastavku je mreže Krupe zatresao i Fanimo. Za domaće su se upisali Makitan i Blažević.

Željezničar se punih 67 minuta mučio sa Goraždom. Onda su u razmaku od deset minuta Bojo, Vrhovac i Juručić doneli trijumf timu sa Grbavice. Slično je uradila i ekipa Zrinjskog protiv Slavija. Mostarci su od 52. do 60. minuta postigli četiri gola preko Todorovića, Kunića, Zlomislića i Mašića i otišli u narednu fazu takmičenja.

U ostalim mečevima Nevesinje je kod kuće poraženo od Klis Buturovića Polja 2:0, a Tuzla Siti je dobila Radnik iz Bijeljine 3:1. Boljim izvođenjem penala 4:3 Zvijezda 09 je izbacila Rudar. U regularnom toku meč je završen 0:0.