BL: Gnabri srušio Volfsburg

Bundesliga 24. feb 201722:23 > 22:26
Alex Grimm, Bongarts

Fudbaleri Verdera iznenadili su Volfsburg sa 2:1, na gostovanju u prvom meču 22. kola Bundeslige. Gosti su domaćina slomili za 20 minuta, pogocima dvostrukog strelca Serža Gnabrija, u desetom i 18. minutu.

Minut kasnije Borha Majoral vraća „vukove“ u igru, dominirali su u nastavku meča, imali 26 šuteva, ali nisu uspeli da izbegnu poraz.

Fantastičnu šansu za izjednačenje je u nadoknadi vremena propustio iskusni Mario Gomes, ali je nekada najbolji strelac Bundeslige promašio celu loptu na nekoliko metara od gola.

Verder je prvom pobedom posle četiri uzastopna poraza izašao iz zone ispadanja i izjednačio se sa Volfsburgom na deobi dve pozicije tik iznada zone ispadanja, a po dva boda ispred Hamburga.

Volfsburg u sledećem kolu gostuje još jednom rivalu u borbi za opstanak Majncu, dok Verder dočekuje poslednjeplasirani Darmštat