BL: U Frajburgu se vidi Evropa, Bajer tone

Bundesliga 23. apr 201717:26 > 17:29
Getty Images/Michael Kienzler

Ekipa Frajburga pobedila je na svom terenu Bajer Leverkuzen 2:1 u 30. kolu Bundeslige. Pogodak vredan tri boda postigao je Paskal Štencel u 88. minutu.

Ovo pobedom Frajburg se sa 42 boda izjednačio na tabeli sa šestoplasiranim Verderom, i nalazi se u sjajnoj situaciji da sledeće sezone obezbedi učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Frajburg je jedinu šansu koju je imao u prvom poluvremenu pretočio u pogodak. Strelac je bio napadač Nils Petersen u devetom minutu.

Taj rezultat je bio aktuelan sve do 60. minuta kada je Bajer do izjednačenja doveo Kevin Foland iz jedanaesterca.

Ključni detalj meča dogodio se u 85. minutu kada je vezistu Onura Buluta zamenio Paskal Štencel. Mladi defanzivac Frajburga je samo tri minuta po ulasku u igru postigao pogodak i doneo svojoj ekipi vredna tri boda.

Posle ovog poraza Leverkuzen se nalazi na 12. mestu sa 36 bodova.

Pogledajte rezultate i tabelu Bundeslige.