Podela bodova Šalkea i Lajpciga

Bundesliga 23. apr 201719:21 > 19:33
Lars Baron, Getty Images Sport

U poslednjem meču 30. kola Bundeslige fudbaleri Šalkea i Lajpciga su igrali nerešeno 1:1.

Ekipa koja nastupa pod pokroviteljstvom kompanije „Red Bul“ je povela u 14. minutu golom Tima Vernera, koji je odlično reagovao glavom posle centaršuta Bernarda.

U prvom minutu drugog poluvremena holandski napadač Klas-Jan Huntelar je doneo izjednačenje Šalkeu, pošto mu je asistirao Danijel Kalijuri. To je bio njegov 82. gol u Bundesligi.

RB Lajpcig je na „Veltins“ areni prekinuo niz od četiri uzasopne pobede, dok je Šalke došao do boda posle poraza od poslednjeplasiranog Darmštata u prošlom kolu (2:1).

Lajpcig je drugi na tabeli sa 62 boda, osam manje iza Bajerna, dok je Šalke 11. sa 38 bodova.

Tim iz Gelzenkirhena u narednom kolu igra protiv Leverkuzena u gostima, dok u Lajpcig stiže Ingolštat.