Borusija posle preokreta srušila Bajern u Minhenu!

Bundesliga 26. apr 201722:36 > 22:44
Getty Image/Maja Hitij

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda drugi su finalisti nemačkog kupa, pošto su u "Klasikeru" savladali branioca trofeja Bajern u Minhenu 3:2, iako su Bavarci vodili 2:1.

Gosti su bolje krenuli, imali nekoliko odličnih šansi, pre svih Pjer Emerik Obamejan, kada je sa pet metara promašio gol. Ipak, Milioneri su došli do vođstva, pošto je Marko Rojs u 19. minutu iskoristio poklon Havija Martineza.

Međutim, Bajern je krenuo mnogo jače i uspeo već do poluvremena da preokrene. Prvo je Havi Martinez postigao gol u 28. minutu, a preokret je kompletiran u 41. minutu, pošto je Mats Humels sjajno reagovao na dodavanje Riberija.

Borusija se nije dala, a Usman Dembele je izrastao u velikog junaka. Prvo je u 69. minutu asistirao Obamejanu za 2:2, a potom na sjajan način zatresao mrežu pet minuta kasnije i, ispostaviće se, doneo ogroman trijumf.

Milioneri će se u finalu sastati sa Ajntrahtom, a to će im biti četvrti put uzastopno da se bore za trofej. Prethodno su izgubili sva tri puta. Borusija se bori za četvrti, a Ajntraht za peti trofej kupa.