BL: Šestica Bajerna za 27. titulu!

Bundesliga 29. apr 201720:29 > 20:30
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Bajerna osvojili su titulu šampiona Nemačke ubedljivom pobedom na gostovanju Volfsburgu rezultatom 6:0 u 31. kolu Bundeslige. Tri kola pre kraja, minhenski klub ima deset bodova više od Lajpciga, koji je igrao bez golova sa Ingolštatom.

Bajernu je to peta uzastopna titula u nemačkom prvenstvu, a rekordna, 27. u istoriji.

Dvostruki strelci u trijumfu minhenskog kluba bio je Robert Levandovski, a preostale golove postigli su David Alaba, Arjen Roben, Tomas Miler i Džošua Kimih.

Pred 30.000 navijača na „Folksvagen areni“, Bajern je odigrao odlično i već u prvom poluvremenu pokazao da je došao po ubedljivu pobedu.

Alaba je doveo Bajern u vođstvo, a prednost Bavaraca udvostručio je Levandovski u 36. minutu, posle asistencije Milera. Devet minuta kasnije, poljski fudbaler je povisio na 3:0 i tada su rešene sve dileme oko pobednika.

Međutim, šampion Nemačke nije usporio, u 66. minutu Roben je doneo 4:0 Bajernu, a u 78. minutu Volfsburg je ostao sa desetoricom igrača jer je Luiz Gustavo zaradio drugu javnu opomenu. Dva minuta kasnije, Miler je povisio na 5:0, a konačan rezultat postavio je Kimih pet minuta kasnije.

Posle 22. pobede Bajern na čelu tabele Bundeslige ima 73 boda i zahvaljujući remiju Lajpciga povećao je svoju prednost na nedostižnih deset bodova. Tim iz grada Folksvagena je na 14. mestu sa 33 boda, samo jednim više od Augsburga, koji drži mesto koje vodi u baraž za opstanak.