Bajern podario Hajnkesu 500. pobedu u Bundesligi

Bundesliga 18. nov 201717:19 > 17:35
Adam Pretty, Getty Images

U subotu su na programu bile utakmice 12. kola Bundeslige, u kojima su pobede odneli Bajern, Majnc i Volfsburg.

Šampion Nemačke Bajern je slavio protiv Augzburga sa 3:0 na „Alijanc areni“, a strelci za Bavarce su bili Arturo Vidal u 31. i Robert Levandovski u 38. i 49. minutu.

Bavarci su pobedili sedmi put uzastopno u svim takmičenjima, dok je njihov trener Jup Hajnkes upisao 500. trijumf za Bajern, računajući igračku i trenersku karijeru. Vremešni stručnjak je kao igrač kluba iz Minhena pobedio 174 puta, a kao trener 326 puta, više od bilo koga drugog.

Bajer Leverkuzen i RB Lajpcig su igrali nerešeno 2:2, a gosti su dva puta vodili, oba puta sa bele tačke. Sa 11 metara za Bikove su bili precizni Verner u 13. i Forsberg u 54. minutu, dok su Farmaceuti uspeli da dođu do boda golovima Bejlija u 44. i Folanda u 74. minutu.

Hofenhajm je u 90+1. minutu pogotkom Marka Uta uspeo da se sačuva poraza na svom terenu od Ajntratha, koji je od 13. minuta vodio preko Kevina Princa Boatenga (1:1). Za tim iz Frankfurta je do 75. minuta igrao Mijat Gaćinović, dok je Luka Jović na teren ušao u 70. minutu.

Protivnik Crvene zvezde u Ligi Evrope Keln je poražen 10. put u Bundesligi, a u subotu je izgubio u Majncu 1:0. Jarčevima je, za koje je igrao Miloš Jojić, presudio Danijel Brosicki u 43. minutu sa penala.

Volfsburg je savladao Frajburg sa 3:1, a dvostruki strelac je bio Junus Mali. Turski vezista je bio precizan u 29. i 70. minutu, dok je treći gol za Vukove postigao Gerhart u trećem minutu. Jedini gol za Frajburg bio je delo Bartoša Kapucke u 68. minutu.